24.05.2024, čas: 21:10 Průvodce Českem - InfoČesko.cz | Beskydy.cz | inPhoto počasí
Jeseníky
Hledej >>
Podrobné vyhledávání ve všech kategoriích


Přihlášení
Login
Heslo


Spolupráce


Jeseníky

Náhodný tip

Počasí
Předpověď počasí

www.infojeseniky.cz - Turistika - Hrubý Jeseník - Naučné stezky - Malá Morávka - NAUČNÁ STEZKA VELKÁ KOTLINA V JESENÍKÁCH

NAUČNÁ STEZKA VELKÁ KOTLINA V JESENÍKÁCH

Z Karlova na Ovčárnu vede značená Naučná stezka Velká kotlina. Je dlouhá asi 11 km a na její trase je 7 zastavení. Je zaměřena na flóru a faunu NPR Praděd. Její návštěva je omezena zimním obdobím. Správcem stezky je CHKO Jeseníky.

Z Karlova vede stezka po Slezské cestě proti toku Moravice k první zastávce, která je na hranici rezervace. Druhá zastávka je již na dně kotliny - na spodní moréně ledovcového karu. Z vyhlídkové plošiny třetí zastávky je nejkrásnější pohled na celý skalnatý amfiteátr Velké kotliny. Čtvrtá zastávka je té vyhlídková plošina asi 100 metru pod pramenem Moravice. V prostoru horní hranice lesa je zastávka pátá. Odtud je vidět na horní zónu Velké kotliny. U šesté zastávky v sedle nad Temnou se setkává modrá turistická značka se žlutou, vedoucí z Malé Morávky na Ovčárnu. Informace jež jsou poskytovány na tabulích , jsou uspořádány tak, aby měly svou logiku i pro návštěvníky jdoucí po naučné stezce v opačném směru.

Stezka byla vybudována roku 1971.
www.jeseniky-praded.cz


Datum poslední aktualizace článku: 18.01.2008